Dernek Faaliyetlerimiz nelerdir?

Şu anda 170 faal üyesi olan derneğimiz ihtiyacı olan başarılı öğrencilere burs vererek destek oluyoruz. Kampüs içerisindeki 64 kişilik kız yurdunun yapılmasında GÜYAD olarak sponsor arayışında bulunuldu ve bu arayış olumlu bir şekilde sonuçlandırıldı.  2009 -2010 eğitim öğretim yılında kız yurdumuz öğrencilerimizin hizmetine sunuluyor. Yolunu açtığımız yurt projesinin ikinci ayağı da Gemlik Belediyesi’nin sponsorluğunda yapılmaktadır. 110 kişilik erkek öğrenci yurdu 2010 içerisinde faaliyete geçecektir

Üniversite ile Gemlik halkı arasında iletişim kurulması amacıyla öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinlerinde destek olunuyor. Gemlik Belediyesi ile beraber Gemlik’te üniversite öğrencilerinin keyifle eğitimlerini sürdürmeleri amacıyla sosyal ve kültürel ortamlar (tiyatro, sinema salonu) yaratmaya çalışıyoruz.

Öğrencilerin sportif faaliyetleri için sponsorluk desteğinde bulunuyoruz. Her diploma töreninde öğrencilerin mutluluklarını paylaşıyoruz.

Üniversitenin kaynak sıkıntısı nedeniyle, protokolda yer alan Denizcilik Yüksek Okulu’nun Gemlik Belediyesi tarafından inşa edilmesi için GÜYAD olarak lobi faaliyetinde bulunduk.

2009’ın ilk yarısında GÜYAD liderliğinde büyük bir imza kampanyası başlatıldı. Kampanyanın amacı, Uludağ Üniversitesi rektörlüğü tarafından istenilen, mevcut  Hukuk Fakültemizin  alınmasını engellemekti. Gemlik Belediyesi, tüm sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin de desteğiyle sürdürülen imza kampanyamız, Gemlik merkez ve köylerinin katılımıyla elde edilen rekor 18.000 imza ile amacına ulaştı. Hukuk Fakültesi’ni Uludağ Üniversitesi’ne vermeme savaşımızı kazandık.

İletişim   Bizi takip edin!
Gemlik Üniversitesi Yaptırma,
Yaşatma ve Koruma Derneği

Hamidiye mahallesi İstiklal caddesi Gürle İşhanı Kat:3 Gemlik, Bursa (Ziraat Odası ile ADD arasındaki büro)
hasan.basaran@guyad.net.com
0224 513 04 16
0536 714 49 23